Web Analitik Hizmetleri

//Web Analitik Hizmetleri
Web Analitik Hizmetleri 2018-03-21T16:01:17+00:00

Şirket web sitenizi kaç kişi ziyaret ediyor, bu ziyaretçiler hangi kaynaklardan geliyor, alışveriş yapıyorlar mı, en çok alışveriş hangi ziyaretçilerden kaynaklanıyor, site içi trafik akışında problemler var mı v.b. soruların cevabını bulmak için Markethink web analitik hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet, sitenizin kullanılabilirliğini önemli derecede arttırmanıza yardımcı olabileceği gibi, aynı zamanda sitenizin sağladığı faydayı da en üst seviyeye çıkarmanız için rehber olacaktır. Öncelikli olarak Google Analytics platformu desteğiyle verilen bu hizmet, aşağıdaki ana başlıklarda içeriğe sahiptir:

  • Web sitenize analitik izleme platformunun kurulmasına yönelik danışmanlık desteğinin sağlanması.
  • Web sitenizin trafiğinin sürekli izlenmesi ve gerçekleşen değişikliklerin periyodik şekilde raporlanması.
  • Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesine yönelik analizlerin gerçekleştirilmesi.
  • E-Ticaret takibi ve yeniden pazarlama gibi Google Analytics özelliklerinin kurulumunun gerçekleştirilmesi.
  • Gerçekleşen e-ticaret ve/veya diğer dönüşümlerin analizlerinin gerçekleştirilmesi.

Web analitik hizmetleri size neler sunar?

Gerçek Zamanlı Analiz
Sitenizde anlık olarak neler oluyor merak ediyor musunuz? İşte bu sorunun cevabını gerçek zamanlı analiz ile alabilirsiniz. Sitenizde şu anda kaç ziyaretçi var, hangi sayfaları ziyaret ediyorlar, hangi coğrafi bölgedeler, alışveriş yapıyorlar mı ve daha birçok sorunun cevabını anında görmeniz mümkün.

Google Analytics - Web Analitik

 

Trafik Kaynakları
Sitenize ulaşanlar nasıl ulaşıyor, en son reklam kampanyasından kaç kişi siteye ulaştı, en son e-posta gönderiminden siteye kaç kişi geldi, bu gelenler alışveriş yaptılar mı, organik (ücretsiz) arama sonuçlarından kimler ulaşıyor, en verimli reklam kampanyamız hangisi ve buna benzer soruların cevabına hemen ulaşabilirsiniz.

web-analitik-trafik-kaynaklari

 

Kullanıcı Kitlesi Analizi
Siteme ulaşan kullanıcı kitlesinin profili ne, yaş-cinsiyet dağılımı nasıl, hangi cihazlarla ulaşıyorlar, site içindeki bölümler arasındaki trafik akışı nasıl gerçekleşiyor, en çok kullanıcıyı hangi sayfalardan kaybediyoruz gibi soruların cevabını bu analiz ile alabilirsiniz.

web-analitik-kullanici-akisi

 

Site İçerik Analizi
En çok hangi sayfalar ziyaret ediliyor, ortalama ne süre bu sayfalar ziyaret edilmekte, site içinde en çok kullanılan gezinme rotaları ne gibi soruların cevabını bu analiz ile alabilirsiniz.

web-analitik-site-icerik

 

Dönüşüm Analizi
Eğer e-ticaret izleme özelliği kurulumu gerçekleştirildiyse, sitenizde gerçekleşen ticaret işlemlerini izlemeniz mümkündür. Sipariş bazında analiz yapabilir, her siparişin hangi trafik kaynağından size ulaştığını görebilirsiniz. Ürü veya ürün grupları bazında analizler gerçekleştirerek, pazarlama aktivitelerinizin, ürün grupları bazında etkinlikleri görmeniz mümkündür. Ortalama sipariş tutarı, satışa kadar geçen süre ve ziyaret sayıları, e-ticaret işlemleriyle trafik kaynaklarının farklı modellere göre ilişkilendirilerek, kanallar arası ve dolaylı olarak desteklenen satışlar izlenebilir. Böylece, son tıklama dönüşümlerinin yanında, aslında satışlarınıza etki eden farklı etkenleri de belirlemeniz mümkün olacaktır.

web-analitik-model-karsilastirma

 

Neden Markethink web analitik hizmetleri?

Web analitik hizmetleri sadece bir teknolojik çözüm değildir, elde edeceğiniz ham bilgiden fayda sağlayabilmeniz için, analiz ve yoruma ihtiyaç duyarsınız. Markethink pazarlama ve analitik alanlarındaki tecrübesiyle, pazarlama ve iş hedeflerinize yönelik analizleri yapabilmeniz için gerekli çalışmaları gerçekleştirecektir. Hedeflerinizi belirlemek sizin bu konuda yapacağınız en önemli katkı olacak, Markethink bu hedeflere ulaşmak için sormanız gereken sorular ve bu soruların cevaplarını nasıl elde edebileceğiniz konusunda gerekli danışmanlık hizmetini size sağlayacaktır.

Sorularınız mı var, bizimle iletişime geçin!

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link