Internet Medya Planlama Hizmetleri

//Internet Medya Planlama Hizmetleri
Internet Medya Planlama Hizmetleri 2018-03-21T16:01:18+00:00

İyi bir medya planı, Internet'teki pazarlama başarınızın anahtarıdır!

Internet pazarlama stratejinizin uygulamaya geçişindeki ilk adımlardan biri medya planı ile başlar. Internet’te gerçekleştireceğiniz pazarlma yatırımının kaynak planlamasının doğru gerçekleştirilmesi, sınırlı kaynaklarınızın en iyi şekilde değerlendirilmesi için ilk koşuldur. Markethink®, bu alandaki tecrübesi ile kurumunuz için gerekli medya planını oluşturur, satın almasını gerçekleştirir, yönetir, optimize eder ve performans raporlamasını gerçekleştirir.

Markethink medya planlaması neleri içerir?

Stratejik Değerlendirme ve Planlama:
Kurumun uzun, orta ve kısa vadeli hedeflerleri dikkate alınarak, temel medya planı stratejileri belirlenir. Bu aşamada, müşteriden alınacak brifing ve diğer stratejik veriler girdi olarak kullanılır.

Taktik Planlama:
Stratejik plana uygun, orta ve kısa vadeli taktikleri içeren medya planı Markethink tarafından oluşturulur. Bu plan, mecra bazında kaynak kullanımı miktarı ve kullanım detaylarını içerecektir. Taktik planlama, kurumun diğer geleneksel mecralarda gerçekleştireceği pazarlama aktiviteleri ile eş zamanlılık ve bütünlük sağlayacak şekilde oluşturulur.

Satın Alma ve Yönetim:
Medya palanına uygun şekilde gerekli satın alma, koordinasyon ve diğer yönetim işlemleri Markethink tarafından gerçekleştirilir.

İyileştirme ve Raporlama :
Farklı ölçümleme yöntemleriyle değerlendirilen reklam uygulamaları, performans açısından değerlendirilerek, kısa ve orta vadeli planlardaki taktik iyileştirmeler Markethink tarafından gerçekleştirilir ve periyodik olarak raporlanır. Raporlar, istatistiki verilerin yanında, orta ve uzun vadeli stratejik önerileri de içerirler.

Tipik bir medya planı, hangi mecraları içerir?

Kurumun hedeflerine ve bütçesine bağlı olarak değişmekle beraber, tipik bir medya planı aşağıdaki mecralarda çalışmaları içerebilir.

Arama Motoru Reklamları:
Google Adwords, MSN Bing, Yahoo gibi arama motoru reklamları, bir çok medya planının bel kemiğini oluştururlar. Arama motoru reklamları, hem metin ve arama bazlı reklam imkanları ile doğrudan satışa yönelik, hem de sağladıkları “içerik ağı” reklamları ile, genel bilinirliğe yönelik kampanyaların gerçekleştirilmesine imkan tanırlar.

Network (Ağ) Reklamları:
Çoğunlukla görsel reklamları içeren network reklamları genel bilinirlik kampanyalarında sıklıkla kullanılırlar. Markethink kurumun hedef kitlesine uygun mecraları belirler, ilgili mecralardan teklif alma, satın alma ve yönetim işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirir.

Sosyal Mecra Reklamları:
Günümüzde Facebook ve benzeri sosyal mecralar kurumlar için önemli tanıtım araçlarının kullanımına imkan tanımaktadırlar. Markethink, sosyal mecralardaki gelişmeleri yakından izleyerek, kurumunuz için uygun fırsatların medya planınıza dahil edilmesini sağlar.

Detaylı bilgi için bizimle iletişim geçin. İletişim formu ve bilgileri için tıklayın.

Sorularınız mı var, bizimle iletişime geçin!

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link