Yeniden Pazarlama Kampanyaları

///Yeniden Pazarlama Kampanyaları
Yeniden Pazarlama Kampanyaları 2018-03-21T16:01:17+00:00

Yeniden Pazarlama (Re-Marketing) nedir, nasıl çalışır?

Yeniden pazarlama (veya diğer anılan adlarıyla “re-marketing”, “re-targeting”), daha önce web sitenizi ziyaret etmiş kullanıcıları hedefleyen reklamların genel ismidir. Hatta, sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılara, sitenizde ziyaret ettikleri bölümler veya diğer etkileşimler temel alınarak özelleştirilmiş reklamlar gösterebilirsiniz. Google ağı içinde yeniden pazarlamadan bahsettiğimizde, bu kullanıcılar Google Görüntülü Reklam Ağı’nın parçası olan sitelere göz atarlarken veya Google’da ürünlerinizle alakalı terimleri kullanarak arama yaparlarken reklamlarınız gösterilebilir.

Yeniden Pazarlama neden çok önemli ve faydalıdır?

Kullanıcılar genellikle kararlarını belirli frekansta reklama maruz kaldıktan sonra verdikleri için, yeniden pazarlama, pazarlama yatırımınızın getirisini arttırma yönünde çok önemli bir araçtır. Örneğin bir kampanya yaptınız ve sitenize 1000 ziyaretçi getirdiniz, bunlardan 20 tanesi satın alma gerçekleştirdi. Geriye kalan 980 tanesiyse siteyi terk edip sizi unuttu. İşte bu 980 kişiye, başka sitelerde dolaşırken tekrar reklam gösteriyorsunuz ve sizi tekrar hatırlamalarını sağlıyorsunuz, belki de içlerinden 20 tanesi daha satın alma gerçekleştiriyor. Ne oldu? Reklam harcaması karşılığında elde ettiğiniz getiri 2 katına çıktı, ama siz ilave olarak belki de sadece %10 bütçe artışı yaptınız. İşte re-marketing bu demek: pazarlama yatırımınızın getirisini arttırmak!

Örnek 1

Diyelim ki web sitenizde kol saatleri satıyorsunuz. Saat satın almak isteyen kullanıcılar, sattığınız saat çeşitlerini görmek için İnternet mağazanızın “Su Geçirmez Erkek Saatleri” bölümünü ziyaret ederler. Bu müşterileri “Erkek Saatleri” adlı bir listeye ekleyebilirsiniz. Böylece, Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki diğer web sitelerinde gezindikleri sırada (site hangi konuda olursa olsun) bu müşterilere alakalı ürünlerle ilgili reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Örnek 2

Örneğimizi biraz daha karmaşıklaştıralım. Diyelim ki ilk örneğimizdeki kullanıcı, beğendiği bir saati alışveriş sepetine ekledi, ancak hemen satın alma gerçekleştirmedi. Her e-ticaret web sitesinin bu gibi kullanıcıları vardır, kimi ürünler sepete atıldıktan sonra ya hiç alınmazlar ve unutulup giderler. İşte bu noktada yeniden pazarlamayı devreye sokarsak ve sadece “sepetine ürün eklemiş ama satın alma yapmamış” kullanıcıları hedefleyen bir yeniden pazarlama listesi oluşturursak, gelecekte bu durumdaki kullanıcılara tekrar erişerek, onlara özel bir kampanya yapabiliriz (örneğin “bugün sepetinizdeki ürünü satın alın, ekstra %10 indirim yapalım” gibi). İşte bu yöntemi kullanarak, yeniden pazarlama olmadan belki de bizim müşterimiz haline gelmeyecek birçok yeni müşteri kazanmamız mümkün olacaktır.

“Yeniden Pazarlama”dan faydalanmak için ne yapmanız gerekiyor?

Google reklamları ile yeniden pazarlama kampanyaları gerçekleştirmek için, öncelikle bir Google Adwords hesabınız olmalı. Sitenize ekleyeceğiniz küçük bir “yeniden pazarlama etiketi” kodu ile, artık özel kitlelerinizi oluşturabilir hale geleceksiniz. Daha sonra da, yeniden pazarlama kampanyalarınızı oluşturmaya başlayacaksınız.

Google Yeniden Pazarlama kampanyalarınız için size yardımcı olabiliriz!

Markethink, diğer Google reklamlarında olduğu gibi, yeniden pazarlama kampanyalarınızı da en üst düzeyde bilgi ve tecrübesiyle gerçekleştirecektir. Detaylı bilgi almak ve size özel çözümlerimizi hazırlamamız için iletişim formumuzu doldurun. İletişim formu için tıklayın.

Sorularınız mı var, bizimle iletişime geçin!

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link