Google Görüntülü Reklam Ağı Reklamları

///Google Görüntülü Reklam Ağı Reklamları
Google Görüntülü Reklam Ağı Reklamları 2018-03-21T16:01:17+00:00

Görüntülü Reklam Ağı, AdWords reklamları gösteren bir dizi web sitesinden oluşmaktadır. Reklamlar Google’a ait bazı varlıklarda (YouTube, Gmail v.b.) ve Google’a ait olmayan on binlerce web sitesinde yayınlanabilmektedir. Bu siteler arasında bbc.com ve nyt.com gibi çok büyük sitelerin yanında, son derece niş konularda yazılar yazan bir blog da yer alabilir. Mobil siteler ve uygulamalar da bu ağa dahildir. En beğendiğiniz haber sitesinde veya Gmail hesabınızda bir reklam görüp reklamın oraya nasıl geldiğini merak ettiğiniz hiç oldu mu? Artık bunun cevabını biliyorsunuz: Bu tür web siteleri Google Görüntülü Reklam Ağı’nın bir parçasıdır.

Google Görüntülü Reklam Ağı Örneği

Google Görüntülü Reklam Ağı’ndan bir reklam örneği (kırmızı çerçeveyle belirtilmiş).

Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam gösterdiğinizde, çok çeşitli ilgi alanlarına sahip geniş bir müşteri yelpazesine ulaşabilir, reklamlarınızı yayınlayacağınız siteleri veya sayfaları seçebilir ve göz alıcı reklam biçimleriyle kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz.

 • Yeni müşterilere ulaşın: Satın alma döngüsündeki farklı noktalarda müşterinin ilgisini çekin. Örneğin, bir boya malzemeleri mağazası işletiyorsanız, bir annenin dikkatini, tam da sürüldüğü yerden kolayca temizlenebilen en iyi boya markalarıyla ilgili yorumları okuduğu sırada çekebilirsiniz. Elbette bunu, bebeğini araç koltuğuna oturtup alışveriş için yola çıkmadan önce yapmalısınız.
 • Reklamlarınızın gösterileceği yerleri seçin: Görüntülü Reklam Ağı’nda, reklamlarınızın gösterileceği yerleri daha spesifik olarak seçebilirsiniz. Reklamlarınız için sayfa türlerini veya belirli web sitelerini ve reklamlarınızın gösterileceği kitleleri seçebilirsiniz.
 • Göz alıcı reklam biçimleriyle kullanıcıların ilgisini çekin: Görüntülü Reklam Ağı’nda, metin, resim, video veya zengin medya biçimleri gösterilebilir.

Görüntülü Reklam Ağı’nın erişimi

Görüntülü Reklam Ağı, milyonlarca web sitesi, haber sayfası ve blogdan, Gmail ve YouTube gibi Google web sitelerine kadar, mesajınızı daha fazla müşteriye göstermenize yardımcı olabilir. Görüntülü Reklam Ağı, dünya genelinde İnternet kullanıcılarının %90’ına ulaşır ve nytimes.com ve weather.com gibi 2 milyonun üzerinde yayıncı sitesi içerir.

Görüntülü Reklam Ağı’nda Site Hedefleme

Google Görüntülü Reklam Ağı’nda birkaç farklı yöntemle reklamınızın yayınlanacağı web sitlerini hedefleyebilirsiniz:

 • Anahtar kelimeler veya konulara göre ulaşın: AdWords’ün, içeriğe dayalı hedefleme yöntemi, anahtar kelimelerinize dayalı olarak reklamınız için Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki en iyi yerleri bulur. Böylece reklamınız, ürünlerinizle ilgilenen ve işlem yapma olasılığı yüksek bir kitleye görüntülenecektir.
 • Belirli siteleri veya sayfaları seçin: Yerleşim hedefleme yöntemini kullanarak, mesajınızı işletmeniz açısından en uygun olduğunu düşündüğünüz web sitelerinde görüntüleyebilirsiniz. Yönetilen yerleşimler ekleyerek reklamınızı, seçeceğiniz belirli web sayfalarında, çevrimiçi videolarda, oyunlarda, RSS özet akışlarında, mobil sitelerde ve mobil uygulamalarda gösterebilirsiniz. Hatta reklamlarınızın, alakasız olduğunu düşündüğünüz sitelerde gösterilmesini engelleyebilirsiniz.
 • Sunduğunuz ürün ve hizmetlerle önceden beri ilgisi olan kullanıcıları bulun: Reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı web sitelerinde belirli kullanıcı gruplarına gösterin. Sitenizi önceden ziyaret etmiş olan kullanıcılara ulaşmak için yeniden pazarlama kampanyası oluşturabilir veya belirli kategorilere ilgi duyan müşterilere ulaşmak üzere ilgi alanı kategorileri ekleyebilirsiniz. Sonra da onlara, Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki başka sitelere göz attıkları sırada alaka düzeyi yüksek mesajlar gösterebilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı’ndaki reklam türleri

Google aramada gördüğünüz metin reklamlara ek olarak, Görüntülü Reklam Ağı’ndaki siteler görsel olarak çarpıcı başka türde reklamlar da gösterir. Aşağıda, Görüntülü Reklam Ağı’ndaki müşterilerin ilgisini çekmek için kullanabileceğiniz reklam biçimlerinin bir listesi verilmiştir:

 • Metin reklamlar
 • Resim reklamlar – fotoğraf veya çizim içeren reklamlar
 • Zengin medya reklamları – animasyon veya diğer türlerde hareketli görüntü içeren reklamlar
 • Video reklamlar

Görüntülü Reklam Ağı’nı hangi amaçlarla kullanabilirsiniz?

Google Görüntülü Reklam Ağı reklamları, potansiyel müşterilerinize ulaşmanın önemli yollarından biridir. Görüntülü reklam ağı, potansiyel müşterileriniz o anda sizin ürünlerinizi aramasalar bile, sizin ürünlerinize ilgi gösterebilecek profildeki kullanıcılara reklam göstermenize olanak tanır. Böylece, örneğin Google Arama reklamlarıyla ulaşabileceğinizden daha geniş bir kitleye ulaşmanız mümkün olacaktır. Müşteri çekmek ve işletmenizle ilgili çarpıcı bir mesaj vermek istiyorsanız, Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam yayınlamak size uygun olabilir. Görüntülü reklamlar (örneğin, video veya resim reklamlar), arama reklamlarıyla ulaşamadığınız farklı bir kitleye ulaşmanızı olanaklı kılacaktır.

Aşağıda, Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam yayınlayarak ulaşabileceğiniz, herkes için geçerli bazı hedefler belirtilmiştir:

 • Satışa yönelik kampanyalar
 • Müşteri bağlılığı/sadakati oluşturma
 • Potansiyel müşterilerin ilgisini çekme
 • Marka bilinirliğini artırma

Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarınız için Markethink’le irtibata geçin.

Markethink, diğer Google reklamlarında olduğu gibi, Görüntülü Reklam Ağı reklamlarınızın yönetimini de en üst düzeyde bilgi ve tecrübesiyle gerçekleştirecektir. Detaylı bilgi almak ve size özel çözümlerimizi hazırlamamız için iletişim formumuzu doldurun. İletişim formu için tıklayın.

Sorularınız mı var, bizimle iletişime geçin!

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link