Google Arama Reklamları

Google Arama Reklamları 2018-03-21T16:01:17+00:00

Google Arama Reklamları, hemen hemen hergün kullandığımız Google arama motorunda yayınlanan reklamlardır. Bu reklam tipinde, kullanıcılar belirli kelimelerle arama gerçekleştirdiklerinde, kendi ürününüzle ilgili reklamların yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Kullanıcıların o anda sizin ürününüzle zaten ilgili oldukları için, reklamınızla etkileşime geçerek sitenizi ziyaret etmeleri ihtimali çok yüksektir.

Google Arama Reklamı Örneği

Google arama reklamı örnekleri (kırmızı çerçeve ile işaretlenmişlerdir). Google’ın oganik (yani ücretsiz) arama sonuçlarının üzerinde ve/veya sağında yer alırlar.

 • Etkili satış reklamları: Google’da arama yapan kullanıcılar, zaten belirli bir ürün veya servisi aradıkları için, satış kampanyaları açısından son derece değerli bir hedef kitle olma özelliğine sahiptir.
 • Dilediniz kadar bütçe ayırın: Arama reklamları için dilediğiniz kadar bütçe ayırabilirsiniz.Tüm Google reklam örüntülü Reklam Ağı’nda, metin, resim, video veya zengin medya biçimleri gösterilebilir.
 • Yalnızca reklamınıza tıklandığında ücret ödeyin: Arama reklamlarında, sadece kullanıcılar reklamınıza tıkladıkları zaman ücret ödersiniz. Yani kullanıcılar ancak sizin sitenizi ziyaret ederlerse ücret ödemeniz gerekir. Dolayısıyla, görüntüleme bazlı ücretlendirme modellerine göre çok daha iyi bütçe ve getiri kontrolü yapmanız mümkündür.
 • Metin reklamlar: Google arama reklamlarının formatı metin reklamlardır.
 • Reklam uzantılarıyla daha etkin tanıtım: Arama reklamları, işletmenizin ihtiyacı olabilecek farklı uzantılar ile reklam yatırımının karşılığını tam almanızı sağlarlar. Örneğin, “Arama Uzantıları” sayesinde, reklamınızla birlikte bir telefon numarasının görüntülenmesini ve kullanıcıların bu numarayı kolayca aramasını sağlayabilirsiniz. Mobil cihazlarda görüntülenen reklamlarda, “Ara” butonu reklamla birlikte gösterilir ve tıklandığında telefon araması gerçekleştirilir. Diğer reklam uzantılarla ilgili bilgi için tıklayın.
  Google Mobil Arama Reklamı Örneği

  Bir mobil cihazdaki arama reklamı ve Arama uzantısı olarak görüntülenen “Ara” butonu.

Arama reklamlarını hangi amaçlarla kullanabilirsiniz?

Arama reklamları reklamları, kullanıcıların bir konu üzerinde araştırma yaptıkları anda gösterildikleri için, görüntülenecek alakalı reklamların kullanıcının ilgisini çekme ihtimali çok yüksek olan reklamlardır. Dolayısıyla özellikle satış kampanyaları için çok uygun olma özelliğine sahiptirler. Özellikle çevrimiçi satışı gerçekleştirlebilen ürünlerde, kullanıcıların hemen satın alma gerçekleştirebilmesi nedeniyle, “dönüşüm takibi” veya Google Analytics E-Ticaret İzleme özelliklerinin de birlikte kullanımıyla, reklam yatırımının getirisinin net olarak ölçülebilmesi mümkün olmaktadır.

Aşağıda, arama reklamlarını kullanarak ulaşabileceğiniz bazı temel hedefler belirtilmiştir:

 • Satışa yönelik kampanyalar
 • Potansiyel müşterilerin ilgisini çekme

Google Arama reklam kampanyalarınız için Markethink’le irtibata geçin.

Markethink, diğer Google reklamlarında olduğu gibi, Google Arama reklamlarınızın yönetimini de en üst düzeyde bilgi ve tecrübesiyle gerçekleştirecektir. Detaylı bilgi almak ve size özel çözümlerimizi hazırlamamız için iletişim formumuzu doldurun. İletişim formu için tıklayın.

Sorularınız mı var, bizimle iletişime geçin!

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link