Google Alışveriş (Ürün Listeleme) Reklamları

///Google Alışveriş (Ürün Listeleme) Reklamları
Google Alışveriş (Ürün Listeleme) Reklamları 2018-03-21T16:01:16+00:00

Google Alışveriş Reklamları

Diğer adıyla Ürün Listeleme Reklamları, özellikle e-ticaret gerçekleştiren perakendeci web siteleri için geliştirilmiş bir Google reklam çözümüdür.

Alışveriş kampanyalarıyla, resim, ürün adı, fiyat, işletme adınız ve daha fazlasını içeren bir reklam biçimi olan Ürün Listeleme Reklamlarını kullanarak ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Alışveriş reklamları, Google Arama sonuçları arasında resimli, fiyatlı reklamlar yayınlamanıza olanak tanıdığı için, müşterilerin ilgisini çekme ihtimali çok yüksektir.

Google Alışveriş Reklamları

Neden Alışveriş Kampanyalarınız Tercih Etmelisiniz?

  • Alışveriş reklamları, Google Arama sonuçları arasında görsel olarak daha cezbedici reklamlar yayınlamanıza olanak tanır, bu yüzden rekabette öne geçme şansını size sunar.
  • Binlerce ürünün satıldığı bir e-ticaret sitesinde tüm ürünlerle ilgili tutarlı kampanyaların Adwords sisteminde oluşturulması çok zordur. Bunun yanında, Google Alışveriş reklamları için sadece belirli bir kurulumun yapılması ve aylık olarak ürün bilgilerinin güncellenmesi yeterlidir.
  • Google Alışveriş reklamları, ürün bilgilerinizde yer alan tanımlamalarla ilgili kelimelerde gerçekleşen Google aramalarında otomatik olarak görüntülenirler. Dolayısıyla, sizin elle oluşturacağınız bir Adwords kampanyasına göre çok daha fazla aramayla, üstelik daha doğru şekilde eşleşmeleri mümkün olacaktır. Bu da daha fazla satış anlamına gelir.

Alışveriş Kampanyalarından Nasıl Faydalanırsınız?

Alışveriş kampanyalarından faydalanabilmek için, mevcut ürün bilgilerinizi (fiyat, resim, diğer bilgiler) Google’a iletmeniz gereklidir. Bu işlem Google Merchant Center hesabı aracılığıyla yapılmaktadır. Bu iletim, otomatik veya manuel olarak gerçekleştirilebilmektedir. Birçok web sitesinin, mevcut veritabanlarına sağlanacak bir arayüz veya bir çıktı alımı ile, ürün bilgilerinizi Google Adwords kampanyalarınızla ilişkilendirmeniz mümkün olmaktadır. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra, Adwords sisteminde Alışveriş kampanyalarının oluşturulması mümkün olmaktadır.

Google Alışveriş kampanyalarınız için size yardımcı olabiliriz!

Markethink, diğer Google reklamlarında olduğu gibi, Google Alışveriş kampanyalarınızı da en üst düzeyde bilgi ve tecrübesiyle gerçekleştirecektir. Detaylı bilgi almak ve size özel çözümlerimizi hazırlamamız için iletişim formumuzu doldurun.

Sorularınız mı var, bizimle iletişime geçin!

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link