Adwords Dönüşüm İzleme

///Adwords Dönüşüm İzleme
Adwords Dönüşüm İzleme 2018-03-21T16:01:17+00:00

Dönüşüm izleme ile reklam yatırımınızın etkilerini ölçmek ve optimize etmek.

İşte bu çok önemli! Reklamınızı yaptınız, kullanıcılar tıklamalarını yaptılar ve sitenize geldiler. Peki, sonra ne oldu? İşte bu soruya cevap vermemizi sağlayan araçlardan en önemlisi “Adwords Dönüşüm İzleme” sistemidir. Web sitenize (veya mobil uygulamanıza) ekleyeceğiniz küçük bir kod ile reklamlarınız sonucu sitenizi ziyaret eden kullanıcıların gerçekleştirdikleri aktiviteler hakkında detaylı bilgi almanız mümkün. Yani kaç satış oldu, kaç lira hâsılat gerçekleşti veya başvuru formunu kaç kişi doldurdu gibi. Böylece, harcadığınız her lira reklam bütçesi karşılığında, kaç liralık satış gerçekleştiğini görebilir, pazarlama kararlarınızı daha kolay şekilde verebilirsiniz.

Dönüşüm izlemeyle neleri takip edebilirsiniz?

Dönüşüm izleme, sizin satış ve pazarlama hedeflerinize uygun kullanıcı etkileşimlerini “dönüşüm” olarak tanımlayabilmenize olanak tanır. Örneğin bir e-ticaret sitesi için, siteden gerçekleşecek satışlar öncelikli dönüşüm tipi olacaktır. Eğer siteniz kurumsal hizmetlere odaklanmış bir siteyse, o zaman da potansiyel müşterilerin web üzerinden yapacakları bilgi talepleri “dönüşüm” olarak tanımlanabilir. Dönüşüm olarak tanımlayabileceklerinize bazı örnekler aşağıda listelenmiştir.

  • Sitenizden gerçekleşecek satış sayıları.
  • Sitenizden gerçekleşecek satış tutarları.
  • Sitenizden yapılan bir form gönderisi.
  • Sitenizde belirli bir sayfanın ziyaret edilmesi.
  • Sitenizde herhangi bir kullanıcının, belirlenen süreden fazla süre geçirmesi.
  • Sitenizden bir dosya indirilmesi.
  • Bir mobil uygulamanın yüklenmesi.
  • Bir arama uzantısından gelen telefon aramaları.

Adwords Dönüşüm İzleme’den faydalanmak için ne yapmanız gerekiyor?

Google reklamları ile dönüşüm takibi gerçekleştirmek için, öncelikle bir Google Adwords hesabınız olmalı. Daha sonra, sitenizde (veya mobil uygulamanızda) “dönüşüm” olaylarının gerçekleştiği sayfalara “dönüşüm takibi kodu”nun eklenmesi gerekecektir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, artık Google dönüşümlerinizi izlemeye başlayabileceksiniz.

Google dönüşüm izlemeden faydalanmak için Markethink’le irtibata geçin.

Markethink, diğer Google araçlarında olduğu gibi, Google dönüşüm takibi konusunda da en üst düzeyde bilgi ve tecrübesiyle sizin yanınızda. Detaylı bilgi almak ve size özel çözümlerimizi hazırlamamız için iletişim formumuzu doldurun. İletişim formu için tıklayın.

Sorularınız mı var, bizimle iletişime geçin!

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link