Google Analytics’ten Yeni Özellik: Adwords İçin Akıllı Hedefler (Smart Goals)

//Google Analytics’ten Yeni Özellik: Adwords İçin Akıllı Hedefler (Smart Goals)

Google Analytics Smart Goals- Akıllı Hedefler

Google Analytics yeni beta özelliği “Akıllı Hedefler”i (Smart Goals) duyurdu. Google’ın yaptığı açıklamaya göre, Akıllı Hedefler, Google Analytics dahilinde anonim olarak veri paylaşımına dahil olmuş web sitelerinden elde ettiği bilgiyi analiz ederek, farklı ziyaretçi profillerine göre dönüşüm tahminlerinde bulunabiliyor. Böylece, Google Analitics çok büyük bir veri bulutundan elde ettiği öngörüleri, sadece sizin web sitenizdeki dönüşümleri arttıracak şekilde kullanmakta. Akıllı Hedefler özelliğini kullandığınızda, Adwords reklamlarınızın hedeflemesinde, bu araçtan elde edilen veriler kullanılmış oluyor ve dönüşüm gerçekleştirmesi en muhtemel hedef kitlelere reklamınız gösteriliyor.

Google Analytics, ayrıca bu özelliği kullandığınızda tahmini olarak ne kadar fark yaratacağınızı da Analytics arayüzündeki “Dönüşümler” bölümünde size önceden özetlemekte.

Akıllı Hedefler’i kullanmak için yapmanız gereken tek şey, bu özelliği Google Analytics kontrol panelinden aktive etmek, ancak özellik şu anda beta aşamasında ve hesabınıza henüz eklenmemiş olabilir.

Google’ın Inside Adwords bloğunda ilgili yazıda daha da detaylı bilgi bulabilirsiniz: Use Smart Goals, powered by Google Analytics, to optimize in AdWords

2018-03-21T16:01:18+00:00 Aralık 14th, 2015|Genel|Google Analytics’ten Yeni Özellik: Adwords İçin Akıllı Hedefler (Smart Goals) için yorumlar kapalı

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link