Google Adwords ile Yurtdışında Reklam Vermek

//Google Adwords ile Yurtdışında Reklam Vermek

Google Adwords reklamcılığı, birçok alanda sunduğu olanakların yanında, dilediğiniz ülke veya bölgede reklam verebilmenize de olanak tanır. Google reklamları, kullandığı farklı teknolojilerle, dilerseniz kullanıcının ilgilendiği bölgeye yönelik, dilerseniz, kullanıcının bulunduğu bölgeye yönelik reklam yapabilmenize olanak tanır.

Google reklamlarıyla, 3 farklı şekilde coğrafi konum hedeflemesi gerçekleştirilebilir:

Ülke Hedefleme
Google reklamlarıyla, dilerseniz bir veya birden fazla ülkeyi seçerek hedefleyebilirsiniz. Örneğin, potansiyel müşterileriniz daha çok Avrupa’nın Almanya, Hollanda, İngiltere gibi ülkelerinde yer alıyorlarsa, sadece bu ülkelere hedefleyecek şekilde reklam hedeflemesi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında, dünyanın birçok ülkesi hedef kitleniz ise, o zaman belirli ülkeleri hariç tutarak, tüm dünya ülkelerini hedeflemeniz de mümkün olacaktır.

yazi-resim-ulke-secme


Şehir veya Bölge Hedefleme

Google reklamlarıyla, dilerseniz bir veya birden fazla şehir seçerek hedefleyebilirsiniz. Örneğin, potansiyel müşterileriniz daha İstanbul, Ankara ve benzeri büyük şehirlerdeyse, sadece bu şehirleri hedefleyecek şekilde reklam hedeflemesi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında, dünyanın birçok ülkesi hedef kitleniz ise, o zaman belirli ülkeleri hariç tutarak, tüm dünya ülkelerini hedeflemeniz de mümkün olacaktır.

yazi-resim-sehir-secme


Belirli Yarıçapta Alan Hedefleme
Google’ın sunduğu benzersiz bir konum hedefleme aracı da, belirli bir yeri çevreleyen alanı hedeflemenize olanak tanır. Örneğin İstanbul Şişli’de bir restoran işlettiğinizi düşünün, o zaman restoranınızın merkezde yer aldığı ve 5 Km. yarıçapında daire şeklinde bir alanı hedeflemeniz mümkün olacaktır. Hedeflediğiniz alanın yarıçapını dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

yazi-resim-radius-alan-belirleme

 

Google Adwords reklamlarıyla ilgili diğer sayfalar:

Google’da reklam vermek için bizimle iletişime geçin!

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

2018-03-21T16:01:19+00:00 Ekim 20th, 2014|Genel|Google Adwords ile Yurtdışında Reklam Vermek için yorumlar kapalı

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link