Google Adwords Arama Uzantıları Nedir?

//Google Adwords Arama Uzantıları Nedir?

Google Reklam - Arama Uzantıları Arama uzantıları, Google arama motorunda vereceğiniz reklamlara, şirketinizin telefon numarasını eklemenize olanak tanıyan bir Google reklam özelliğidir. Bu özellik sayesinde, telefon özelliği olan mobil cihazlarda reklamınız görüntülendiğinde, kullanıcının şirketinizi kolayca arayabilmesi için bir “Ara” butonu görüntülenecektir. Bu butona tıklayan kullanıcının telefonu, sizin belirlediğiniz telefon numarasına çağrı gerçekleştirecektir. Ayrıca, reklam metninde telefon numaranız da görüntülenecektir.

Neden Arama Uzantılarını Kullanmalısınız?

Arama uzantıları, mobil cihazlardan kullanıcıların şirketinizle çok daha kolay iletişime geçmesine olanak tanır. Çoğu mobil kullanıcı, mobil cihazların kısıtları sebebiyle ve hareket halinde oldukları için, sizinle telefon aracılığıyla konuşarak iletişime geçmeyi tercih edebilir. İşte bu kullanıcıların sizin reklamınızı tercih etmelerini sağlamak açısından arama uzantılarını kullanmanız gereklidir. Üstelik reklam yayını açısından ek bir maliyet oluşturmazlar.

Arama Uzantılarının Diğer Özellikleri

  • Arama uzantılarını, haftanın belli günlerinde ve günün belli saatlerinde görüntülenecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin şirketiniz hafta içi günlerde sabah 9 ile 18 saatleri arasında çalışıyorsa, arama uzantılarını da sadece bu saatler arasında görüntülenecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
  • Telefon aramaları da dönüşüm olarak sayılabilirler.
  • Arama uzantısında kullandığınız numaranın öncelikli olarak mobil cihazlarda görüntülenmesini tercih edebilirsiniz.

Arama uzantıları, Google’ın reklam niteliklerini ve kalitesini belirlemede kullandığı özelliklerden biridir, dolayısıyla bu uzantıların başarılı şekilde kullanımı, sizin kampanyanızın genel performansında da olumlu yönde katkı yapabilecektir.

Google Adwords Arama Uzantılarıyla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Google reklamlarıyla ilgili soru ve taleplerinizle ilgili aşağıdaki form aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz: 

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

2018-03-21T16:01:18+00:00 Aralık 11th, 2015|Genel|Google Adwords Arama Uzantıları Nedir? için yorumlar kapalı

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link