Bilinirliği Artırmak

//Bilinirliği Artırmak
Bilinirliği Artırmak 2018-03-21T16:01:17+00:00

'her marka ve kurum için uzun vadeli bilinirlik ve güven oluşturmak stratejik önem taşır'

Tanınmamış bir marka için gerçekleştirilen bir satış kampanyasının, çok tanınan bir marka için gerçekleştirilen kampanyadan daha kötü sonuç vermesi kaçınılmazdır!

Bilinirlik kampanyalarının birden fazla amaç için gerçekleştirilmesi düşünülebilir. Öncelikle dönemsel bir kampanyanızın, en kısa sürede ve mümkün olduğunca fazla potansiyel müşteriye duyurulması hedeflenebilir. Veya, kurumunuzun/markanızın orta-uzun vadeli hedeflerine yönelik genel tanıtım ve bilinirlik kampanyaları söz konusu olabilir.

Hedefiniz ne olursa olsun, bilinirlik kampanyalarınıza yönelik pazarlama çözümlerini size özel oluşturuyoruz. Bunu gerçekleştirmek için, birden fazla platform ve aracı kullanarak, kurumunuzun hedef kitlesi ve ihtiyaçlarına en uygun pazarlama karmasının oluşturulmasına yönelik çalışıyoruz. Bilinirlik kampanyalarının başarıya ulaşabilmesi için, birden fazla platform ve aracın sinerjik olarak kullanılması gereklidir.

Bilinirlik kampanyalarına neden ihtiyaç duyulur?

Her kurum veya markanın, orta ve uzun vadedeki pazarlama hedeflerini gerçekleştirebilmesi için, hedef kitlede yeterli bilinirlik seviyesine ulaşması gereklidir. Bunun nedeni, tüketicilerin, ürün ne kadar iyi olursa olsun tanımadıkları ve/veya güven duymadıkları ürünlere ilgi göstermemeleridir. Dolayısıyla, tanınmamış bir marka için gerçekleştirilen bir satış kampanyasının, çok tanınan bir marka için gerçekleştirilen kampanyadan daha kötü sonuç vermesi kaçınılmazdır. Aynı bütçe ve içerikle gerçekleştirilse bile, tanınmayan markanın performansı daha düşük olacaktır. Dolayısıyla, her marka ve kurum için uzun vadeli bilinirlik ve güven oluşturmak stratejik önem taşır, bunun en iyi araçlarından biri de süreklilik arz eden bilinirlik kampanyalarının gerçekleştirilmesidir. Bilinirlik kampanyalarında, aşağıdaki amaç ve hedefler olabilir:

  • Dönemsel kampanya/fırsat duyuruları
  • Marka/ürün lansman kampanyaları
  • Mevcut müşterilere tekrarlanan satış gerçekleştirmeyi hedefleyen kampanyalar
  • Kurumsal iletişime yönelik duyurular
  • Müşteri sadakatini artırmaya yönelik kampanyalar
  • ve diğer.

Bilinirliğinizi nasıl artırırsınız?

Çevrimiçi reklam ve pazarlama araçları, bilinirlik kampanyaları için etkin ve ölçeklenebilir olmaları dolayısıyla birçok ürün ve hizmet için çok etkin imkânlar sağlamaktadır. Tipik bir çözüm aşağıdaki hizmetleri içerebilecektir.

Pazarlama Danışmanlığı
Strateji her şeyin başında gelir. Bilinirlik artırmaya yönelik çalışmalarınızda, Markethink’in sağlayacağı Pazarlama Danışmanlığı sayesinde, doğru stratejilerle yola çıkacak ve sonuca daha hızlı ulaşacaksınız. Pazarlama danışmanlığıyla ilgili bilgi için tıklayın.

Google Görüntülü Reklam Ağı’nda Reklam (Öncelikli)
Google Görüntülü Reklam Ağı, çok geniş erişimi ve gelişmiş hedefleme imkanlarıyla, hedef kitlenize ulaşmanın uygun yollarından biridir. Arama reklamlarıyla elde edilemeyen, belki o anda arayış içinde olmasa bile, ürünümüzle ilgilenebilecek kullanıcılara ulaşmamıza olanak tanır.  Google Görüntülü Reklam Ağı reklamlarıyla ilgili bilgi için tıklayın.

YouTube Video Reklamları (Öncelikli)
YouTube video reklamları, video içeriğin gücünü kullanabildiğiniz, çok daha fazla bilgilendirme/eğlendirme potansiyeli ile, diğer reklam format ve mecralarıyla elde edemeyeceğiniz sonuçlara ulaşmanıza olanak verir. YouTube Video Reklamlarıyla ilgili bilgi için tıklayın.

Yeniden Pazarlama Kampanyaları (Öncelikli)
Bilinirlik kampanyalarının etkisinin artırılması için, özellikle Görüntü Reklam Ağı kampanyalarının Yeniden Pazarlama Kampanyaları ile desteklenmesi gereklidir. Böylece ürünümüzle ilgilenen kullanıcılara daha özel mesajlarla ulaşılabilir ve gerçekleştirilen kampanyaların getiri/yatırım oranı ciddi şekilde yükseltilebilmektedir. Yeniden Pazarlamayla ilgili bilgi için tıklayın.

Facebook Reklam Kampanyaları (Öncelikli)
Facebook, sahip olduğu yüksek erişim ve hedefleme özellikleriyle, hemen hemen her türlü hedef kitleye erişim için kullanılabilecek bir reklam mecrasıdır. Görsel ve video reklamlar ile hedef kitlenizle iletişime geçebilir, Facebook’un dönüşüm izleme ve yeniden pazarlama özellikleriyle getiri/yatırım oranınızı yükseltebilirsiniz. Facebook reklamlarıyla ilgili bilgi için tıklayın.

Google Arama Sayfasında Reklam (Destekleyici)
Google arama reklamları, kullanıcının ihtiyaç duyduğu anda kendisine reklamınızı gösterebilmenize olanak tanıdığı için, etkileşim oranı çok yüksek olan reklamlardır ve bilinirlik kampanyalarını destekleyici olarak kullanımı düşünülmelidir. Böylece, marka ve ürününüzle ilgilenen kullanıcıların sizi Google’da aramaları durumunda, bulmalarını ve satış oluşma ihtimalini artırmış olursunuz. Google Arama reklamlarıyla ilgili bilgi için tıklayın.

Dönüşüm İzleme (Destekleyici)
Dönüşüm izleme, hangi platformda olursa olsun, reklamlarınızın performansının izlenmesi ve iyileştirilmesi için kullanımı gerekli bir özelliktir. Böylece, reklam kampanyalarınızın getirisini ve getiri/yatırım oranını öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Dönüşüm izlemeyle ilgili bilgi için tıklayın.

Web Analitik Çalışmaları (Destekleyici)
Web sitenizi kaç kişi ziyaret ediyor, bu ziyaretçiler hangi kaynaklardan geliyor, alışveriş yapıyorlar mı, en çok alışveriş hangi ziyaretçilerden kaynaklanıyor, site içi trafik akışında problemler var mı v.b. soruların cevabını bulmak için Markethink web analitik hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kısacası, yaptığınız tüm pazarlama çalışmalarının, çevrimiçi yansımasını izlemek ve iyileştirmek için web analitik çalışmalarının yapılması gereklidir. Web analitik hizmetleriyle ilgili bilgi için tıklayın.

Sorularınız mı var, bizimle iletişime geçin!

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link