Adwords Açıklama Metni Uzantıları ve Faydaları

//Adwords Açıklama Metni Uzantıları ve Faydaları

Adwords arama reklamlarının bir süredir kullanılabilen özelliklerinden biri de “Açıklama Metni Uzantıları”dır. Açıklama Metni Uzantıları, standart Google arama reklamına ilave bazı bilgileri, reklamınızla birlikte paylaşmanıza olanak verir. Bu uzantıların kullanımı ayrıca bir ücrete tabi olmadığı için, kullananlar açısından, aynı reklam maliyeti ile daha fazla şeyi reklam izleyicisi ile paylaşmanızı sağlar. Reklamınız daha çekici hale gelerek, hedef kitlenizin tıklama oranının arttırmanız mümkün olur. Ek bilgiler, Google arama sonuçlarının üstünde ve altında yayınlanan reklamlarda gösterilir (sağ sütundaki reklamlarda görüntülenmez).

Açıklama Metni Uzantıları - Google Adwords

Açıklama metni uzantılarına sahip örnek bir Google Arama reklamı.

Açıklama Metni Uzantılarını neden kullanmalısınız?

  • Tek reklamda, daha fazla bilgi verebilme: Öncelikle en önemli sebep, reklamlarınızda daha fazla bilgiye yer verebilmenizdir. Normalde standart reklam metnindeki karakter kısıtlamasından dolayı belirtmenizin mümkün olamadığı bazı bilgilere burada yer verebilirsiniz.
  • Daha rekabetçi reklamlar: İyi hazırlanmış ek bilgilere sahip reklamlar, kullanıcılar için daha cazip olacakları için, reklam tıklanma oranınızı arttırırlar. Kalite puanınız artar.
  • Daha etkin bütçe kullanımı: Tıklanma oranı ve kalite puanınız arttığında, tıklama başı maliyetleriniz de düşecektir. Bu da toplam reklam bütçenizi daha etkin kullanmanıza olanak tanır. Aynı bütçeyle daha fazla ziyaretçi ve dönüşüme ulaşabilirsiniz.

Açıklama Metni Uzantılarında hangi bilgilere yer vermek gerekir?

Açıklama metni uzantılarında, ürün ve servislerle ilgili genel bilgilere yer verilmesi doğru olacaktır. Örneğin garanti şartları, kargo şartları, sertifikalar, uzmanlık bildirimleri … gibi. Aşağıda bir kaç örnek yer almaktadır:

  • Koşulsuz iade garantisi.
  • Ücretiz kargo.
  • 20 yıllık uzmanlık.
  • ISO 9001 güvencesi.
  • Türkiye çapında servis ağı.
  • 7/24 Müşteri Hizmetleri

Açıklama metni uzantıları ne zaman görüntülenir?

Bu uzantıların her reklam görüntülenmesinde yer almayabileceğini bilmenizde fayda var. Öncelikle bu uzantılar, organik arama sonuçlarının üzerinde veya alt bölümündeki reklam alanlarında yer alan reklamlarda yer alabilirler ve sağ sütun reklamlarında görüntülenmezler. Ayrıca, bu şartları sağlasa bile, Google reklamda uzantı yayınlanıp yayınlanmayacağına, reklamınızın ve uzantınızın performansına göre karar verecektir. Yani, tıklanma oranınızı arttıran ve genel olarak başarılı bir performans sağlayan reklamlarla birlikte bu uzantılar görüntülenecektir.

Açıklama metni uzantılarıyla ilgili detaylı bilgilere Google’ın “Reklamınızın altında ek bilgi metni gösterme” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Google Reklamcılığıyla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz:

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Şirketiniz

Web sitenizin adresi

İletmek İstediğiniz Mesajınız

2018-03-21T16:01:18+00:00 Aralık 22nd, 2015|Genel|Adwords Açıklama Metni Uzantıları ve Faydaları için yorumlar kapalı

İletişimde kalalım!

E-posta adresinizle bültenimize hemen üye olabilirsiniz.
Abone Ol
close-link